SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

pracownik, pracownicy, pracodawcy, pracodawca, prawo, paragrafy, ZUS, kancelaria prawnicza

Bycie pracownikiem jest okropne, przynajmniej w niektórych miejscach. Ale bycie pracodawcą to też nie uciecha. Przede wszystkim płacisz zawsze za mało i to jest twoja zła wola, chciwość i pazerność - nikt nie bierze pod uwagę kryzysowego spadku zamówień i liczby klientów ani haraczu, który ściąga z pracodawców ZUS.

 

Poza tym tylko tobie zależy, by twoja firma prosperowała, pracownik chce dostać swoje pieniądze i pójść do domu. To ty nie śpisz i stajesz na uszach, żeby przechytrzyć kryzys i przetrwać. Dla pracownika jesteś wrogiem, na którego się narzeka, zgredem, który zawsze robi wszystko nie tak i frajerem, którego warto zrobić w konia. No i ofiarą, którą obszczekuje się na forach. To bardzo czarna wizja, wiem. Na szczęście zdarzają się fajni ludzie, z którymi można coś budować. Warto ich słuchać, bo mają dobre pomysły i doceniać, że dzielą się z nami swoim doświadczeniem. Ale to perełki. Czy jesteś pracodawcą czy pracownikiem - warto być kutym na cztery nogi, czyli dobrze znać prawo. Żeby wyegzekwować to, co nam się należy, zabezpieczyć (na ile się da) przed nieuczciwymi partnerami, nie wpaść w jakąś pułapkę. Dlatego, wspólnie z Kancelarią Prawniczą Andrzej Kmieciak, uruchamiamy nową rubrykę: "Zdaniem prawnika". Będziemy oswajać paragrafy, tłumaczyć z prawniczego na polski oraz uczyć się swoich praw i obowiązków. Bo, jak wiadomo, nieznajomość prawa nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna