SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Wielkanoc, zima, śnieg, zielony, zieleń, kwiaty, czary, prymulki, rzeżucha, wiedźmaZielony to życie, zmartwychwstanie, odrodzenie. Kto by nie chciał wypuścić, symbolicznie, świeżych pędów jak trawa, forsycja czy wierzba? Ale w tym roku okropnie trudno zazielenić się psychicznie i duchowo, kiedy natura śpi jak jakiś narkoleptyczny niedźwiedź.

 

Niemal każda rozmowa teraz zaczyna się od słów, jak ja mam już dość tej zimy! Według jednej z teorii intensywne myślenie o czymś, nawet negatywne, paradoksalnie przyciąga to coś i podtrzymuje jego trwanie. Może więc myślmy wszyscy o wiośnie! O zieleni i kolorach kwiatów. Co prawda, jak się ostatnio dowiedziałam od jednego z kontrahentów, dla których piszę teksty, takie gadanie nie potwierdzone naukowo, to jakieś czarodziejstwo nie warte zainteresowania. Ale ja jestem kobietą i do czarów oraz innych sztuczek wiedźm i czarownic jest mi blisko. Idę więc kupić tulipany, sieję rzeżuchę i owies, i gotowa jestem do podróży na targ kwiatowy, by wytropić niedrogie doniczki z prymulkami. Obstawię się tym wszystkim na Wielkanoc. Jak ktoś nie wierzy w czary, to nie musi. Wszystkim jednak życzę dużo zielonych myśli i wigoru, który w końcu pokona śnieg i szarość. Wielkanoc to święta odnowy i odrodzenia, zwycięstwa radości nad cierpieniem. Niech takie będą dla wszystkich.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna