SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

dzień kota, kocur, Freddie Mercury, Jarosław Kaczyński, sierściuch, wspólnota

Dla mnie Dzień Kota trwa przez cały rok. W pełni solidaryzuję się z facebookową stroną „Nie mogę spać, bo kot na mnie leży”. Mój Miszka z upodobaniem kładzie swoje prawie siedem kilo kota na moim brzuchu i stawia bierny opór, kiedy próbuję się przewrócić na bok. A do tego mruczy jak tartak. I tak mam szczęście, że to czarny domowy łazik, a nie taki kotek jak na zdjęciu, który może ważyć jedną czwartą tony.


Ludzie, którzy mieszkają u swoich kotów, uważają, że są lepszą odnogą ludzkości. Tylko że wielbicielami kotów są rozmaite osoby: od Freddiego Mercury po Jarosława Kaczyńskiego. A może koty mogłyby nas połączyć? Pogadajmy o kotach – w sejmie, na pyskówce u Lisa i innych telewizyjnych publicystów urządzających polityczne show. Może wspólna namiętność do wąsatych sierściuchów mogłaby się stać pierwszą cegiełką do budowania wspólnoty? Tak mi się pomyślało po wywiadzie na temat WorldWork, spotkań skonfliktowanych zespołów lub społeczności, na których uczucia uczestników są tak samo ważne jak racje, i wszyscy uczestnicy, bez względu na wyrażane opinie i manifestowane emocje są szanowani. Czasem wystarczy dostrzec jeden wspólny drobiazg, by przełamać lody. Wywiad wkrótce na CUDzie. A teraz dla wszystkich wielbicieli kotów i dla tego lwa na śniegu piosenka pt. „Śnieg” w wykonaniu Sławka Zygmunta.   

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna