SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

zarobki, praca, raport, wniosek patentowy, patent, komentarz, dyskusja, zawiść, żal, zazdrość, ofiara

Polacy zarabiają cztery razy mniej niż pracownicy w "starej Europie", na mitycznym zachodzie. Różni eksperci zastanawiają się dlaczego, między innymi fundacja jednego z najbogatszych ludzi w Polsce. Raport tej fundacji ktoś udostępnił na Facebooku, więc sobie przeczytałam.


I już wiem dlaczego Polacy zarabiają mniej! Wcale nie z raportu, choć było tam kilka kwestii, z których nie do końca zdawałam sobie sprawę, np. ta, że Polacy są na szarym końcu Europy pod względem zgłaszania wniosków patentowych. Czy jesteśmy na pewno tym samym narodem, który za PRL-u słynął z niesłychanej wprost pomysłowości? Przyczynę naszych niskich zarobków wysnułam jednak przede wszystkim z komentarzy pod raportem. Wiem, wiem, że w Internecie uzewnętrzniają się przede wszystkim kompleksy, zawiści, żale, frustracje i wszelkie wyplówki emocjonalne, które można w sieci ujawniać anonimowo i bezkarnie. Ale to przerażające, że pod rzeczowym raportem jest ZERO dyskusji MERYTORYCZNEJ. Pełno natomiast pomyj, frazesów, odwiecznych i nieprzemijających żalów, jęczenia i użalania się oraz oskarżeń i inwektyw. Jeśli w trudnej sytuacji potrafimy tylko zawodzić, użalać się nad sobą, pomstować, oskarżać i wyzywać, utwierdzać się w roli ofiary i narzekać na cały świat - to już nie starcza nam energii na to, żeby swoją sytuację poprawić. Kiedy para idzie w gwizdek, lokomotywa stoi i dymi. Z tego nie ma ani pieniędzy, ani rozwoju, ani satysfakcji. Polski grajdoł, voila!

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna