SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

pogoda, prognoza pogody, poseł Kłopotek, PSL, długi weekend, majówka, instytut meteorologii

Długi weekend się skończył i rozpoczęła się debata medialna, jak to się stało, że ludzie, którzy wyjechali na majówkę mieli beznadziejną pogodę. Poseł Kłopotek z PSL chce nawet powołać komisję śledczą w celu wyjaśnienia tej ponurej sprawy. A miało być tak pięknie?


Większość serwisów pogodowych już od początku marca trąbiła, że w tym roku długi weekend zapowiada się wyjątkowo rewelacyjnie i że będą słoneczne dni z wysokimi temperaturami rzędu 28 stopni Celsjusza. A jak było, każdy wie. Nietrudno dostać lekkiej paranoi. Może to lobby górali do spółki z właścicielami nadmorskich pensjonatów i smażalni ma układ z instytutami meteorologicznymi i zamawia stosowne prognozy pogody? Żeby ludzie rezerwowali miejsca na długi weekend już w marcu i żeby głupio im się potem było wycofać.
Można się podśmiewać z pogodowej paranoi, ale kiedy człowiek posłucha, co mówią kumaci w sprawach finansowych o tym w co grają bankierzy z politykami, to idea globalnego spisku przestaje wydawać się paranoicznym snem. Ci którzy majstrują przy pieniądzach myślą tylko o tym jak nam je zabrać. Pogoda jest teraz dla banksterów i polityków. Tak przynajmniej twierdzi profesor Krzysztof Rybiński, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wychodzi na to, że trzeba czym prędzej zabrać z banków swoje oszczędności (jeśli ktoś je ma) i zapakować do starej dobrej skarpety. A może trzeba dogadać się z rodziną albo sąsiadami, wspólnotą mieszkańców czy paczką kolegów i biegusiem zacząć tworzyć nowe banki, którymi to my będziemy zarządzali. Zanim się skorumpują i zeszmacą minie trochę czasu.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna