SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Znów przeskoczyliśmy w czasie o jedno oczko. Według naszego kalendarza. Tuż za rogiem czeka jeszcze chiński Nowy Rok i po Roku Psa dostaniemy się we władzę innego zwierzaka. Znaki na chińskim niebie pokazują, że od lutego nasz nastrój będzie kicał zakosami jak Biały Królik.


Strategia na ten rok to postawić na wyostrzenie wszystkich zmysłów i intuicji. Liczy się właściwa ocena sytuacji, umiejętność godzenia przeciwieństw i znalezienie norki, w której można się schronić przed niebezpieczeństwem. Chińscy astrolodzy przestrzegają jednak, że Królik to nie ostryga i powinien rozwiązywać problemy zamiast chować się przed nimi. Pobyty w norce trzeba więc skrócić do minimum i wypełnić aktywną pracą umysłową nad problemem. Jeśli pozwolimy sprawom rozwiązywać się samym, to możemy nie być zadowoleni, zwłaszcza w następnym 2012 Roku Smoka. Straszą tym rokiem wszyscy, jak mogą: że koniec kalendarza Majów, fikołki biegunów Ziemi i wielka ewakuacja kosmitów. Nasze zadanie to nie poddać się panice ani strachom i dotrzeć do głębokiej natury Królika – pełnej spokoju, cichej i czystej jak śnieg w piosence Sławka Zygmunta, właśnie "Snieg". Posłuchajcie i popatrzcie na zdjęcia w naszej ruchomej galerii.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna