SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, Lars von Trier, festiwal filmowy w Cannes, Hitler, oburzenie, histeria, świadomość, odwaga, dojrzałość, impulsy, odczłowieczenie, kontekst, reżyserLars von Trier znowu wszystkich zelektryzował. Wyleciał z Cannes za słowa, że rozumie Hitlera i trochę mu współczuje. Gdyby ktoś do końca wysłuchał, co reżyser miał do powiedzenia i w jakim kontekście to mówił, nie byłoby histerii i świętego oburzenia. A może jednak byłaby?


Trzeba dużej świadomości siebie, odwagi i dojrzałości, żeby umieć dostrzec w sobie ciemne impulsy, potrzebę umniejszania i odczłowieczania innych, by reperować swoje poczucie własnej wartości i usprawiedliwiać swoje agresywne impulsy. Żeby było jasne - wielu z nas takiego małego Hitlerka w sobie ma i wypuszcza go częściej niż mu się zdaje. Dostrzec go, zrozumieć i umieć powstrzymać - to jest sztuka. Choć oczywiście można sprawę załatwić usuwając z pola widzenia człowieka, który się przyznał do takiej części siebie i udawać, że wszyscy jesteśmy doskonali. Tylko że to nie powstrzymuje małych Hitlerków. Przeciwnie, otwiera im drogę do działania.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna