SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, wycieszki, osobiste, przekonanie, korzyść, obrona, decyzja, prawo, opinia, pomysł, ideologia, interes, merytoryczna dyskusja, człowiek, egoizm, impuls, kontrola, nauka chodzenia, kierunekTo jest dobre, bo ja tak myślę. Niewielu się przyzna, że właśnie osobiste przekonanie lub korzyść stoi za obroną czy chęcią przeforsowania jakiejś decyzji, prawa, opinii, pomysłu... Zazwyczaj staramy się dorobić do naszych pragnień i dążeń ideologię. Czy to lepsze niż przyznawanie wprost, że bronimy tylko swoich interesów?


Ja chyba wolę tę drugą postawę, bo przynajmniej jest jasne, o co chodzi i człowiek nie traci czasu na pozornie merytoryczne dyskusje. To nie znaczy, że jestem przekonana, że człowiek to z gruntu egoistyczne zwierzę. Takiej opinii trzymają się osoby niedojrzałe, które nie mają, albo nie chcą mieć kontroli nad swoimi impulsami. Rozwój osobisty, który sprawia, że przestajemy żyć pod dyktando ego (albo zgoła dziecinnego id) leży w zasięgu każdej jednostki ludzkiej. Jest naturalny jak nauka chodzenia. Życie często nas do niego samo pcha i wszystko, co trzeba zrobić, to jeden krok we właściwym kierunku. Potem już z czubka własnego nosa zaczynamy widzieć cały szeroki świat.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna