SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

ćwieczenia, gimnastyka, Igor Błagoobrazow, trening, pacjent, zdrowie, stan zdrowia, urlop, biznesmen, naturalność, przyrządy, kot, pies, ryba, choroba, człowiek, otyłość, odchudzanie, fizjologia, kondycja, organizm ludzki, równowaga emocjonalna, układ hormonalny, złota rybka, kręgosłup, ból głowy, ciało, umysł, dusza, układ nerwowy, impuls, schorzenia nerwowe, schorzenia psychiczne, mózg, komórki, jelita, nerki, serce, kończyny, naczynia krwionośne, mostek, krwioobieg, odciążenia stawów, brzuch, ziemia, podłoga, mięśnie, więzadła stawowe, fala, koncentracja, pamięć, relaks, Często słyszę od swoich pacjentów, że nie mają czasu zadbać o swoje zdrowie. To zrozumiałe, że łatwiej wybrać przyjemności niż długotrwałe i męczące treningi. Aby im pomóc, opracowałem specjalny zestaw ćwiczeń, nie wymagający poświęcania zbyt dużej ilości czasu. Wystarczy 10 do 15 minut każdego dnia - to niewielka cena za polepszenie stanu swego zdrowia.

Proponowany przeze mnie zestaw ćwiczeń pozwala na wszechstronny relaks organizmu,  normalizuje stan hormonalny, poprawia krążenie i równowagę emocjonalną. Aby uzyskać właściwy efekt niezbędne jest regularne wykonywanie ćwiczeń.

Chciałbym podkreślić, że skuteczność wszystkich zalecanych przeze mnie ćwiczeń została potwierdzona podczas mojej długoletniej praktyki lekarskiej. Zyskały one szerokie uznanie i cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród moich pacjentów, z których wielu jest biznesmenami, bardzo ceniącymi swój czas i dobre samopoczucie. Po wielu miesiącach wyczerpującej pracy miło jest planować urlop ze świadomością, że nie popsuje go nam zły stan zdrowia.

Główne zalety gimnastyki:
- nie wymaga dużo czasu;
- nie potrzeba specjalnej sali, wystarczy trochę miejsca w pokoju;
- nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego;
- nie są potrzebne żadne przyrządy.

Dobrą stroną tych ćwiczeń jest ich naturalność, wynikająca z obserwacji ruchów zwierząt. Każdy z nas obserwował kiedyś zachowanie kota, psa czy pływającej ryby. Obserwacje takie prowadzili naukowcy i zauważyli, że zwierzęta nie wykonują różnorodnych ruchów, ale raczej są one jednostajne, powtarzające się. Zauważono także, że zwierzęta nie chorują na choroby spotykane u człowieka. Związane to jest nie tylko z różnicą układu fizjologicznego, ale także ze specyfiką ruchów. Zaobserwowano, że zwierzęta które żyją w naturalnych warunkach, nie cierpią na otyłość.

Obserwując ruchy zwierząt zauważyłem, że wcale nie są one łatwe do naśladowania, ponieważ nie są zgodne z fizjologią człowieka, ale gdy staramy się je naśladować - możemy zauważyć szybką poprawę naszej kondycji.


Jak te ćwiczenia wpływają na organizm ludzki?

- powodują szybkie spalanie zbędnych kalorii;
- fizjologicznie rozluźniają stawy;
- poprawiają krążenie krwi i limfy w organizmie;
- pobudzają układ hormonalny organizmu, doprowadzając go do stanu równowagi emocjonalnej.