SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

cialo, umysl, dusza, Wojciech Tochman, Rwanda, Hutu, Tutsi, Libia, wojna, ludobójstwo, stereotypy, przekonania, kultura, agresja, harmonia, energia, zawilce, strumienie, blog ani - aniUwielbiam strumienie. Zwłaszcza te wijące się między polami zawilców, które wyglądają jak mleczna droga, gdyby spadła na ziemię. Dla mnie to kwintesencja harmonii i energii. Potrzebuję takich widoków, żeby potem móc przeczytać na przykład wywiad z reporterem Wojciechem Tochmanem, którego nosi po całym świecie, a zwłaszcza tam, gdzie ludzie ludziom gotują piekło na ziemi.


Rzecz jest nie tylko o jego ostatniej książce pod tytułem „Dzisiaj narysujemy śmierć” o konsekwencjach ludobójstwa 16 lat temu w Rwandzie (kto dziś jeszcze pamięta o Hutu i Tutsi?). Jest też o winie wszystkich którzy milczą, gdy gdzieś toczy się wojna (trudno nie pomyśleć o Libii). Wywiad umacnia mnie w przekonaniu, że warto więcej rozumieć, przekraczać bariery i stereotypy, oswajać się z innością i broń Boże nie zamykać w kręgu sprawdzonych przekonań, przytakujących ludzi i w obrębie własnej kultury. Kiedy jest więcej rozumienia i szacunku, to mniej agresji i wojen. Sporo o tym będzie w nowej zakładce, która pojawiła się na CUD – blog ani ani. Zajrzyjcie.

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna