SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

grzechy, raj, wiosna, śnieg, mróz, Zawady Oleckie, żuraw, bagaż, głodówka, Wielkanoc, łakomstwo, dusza, odrodzenie, oczyszczenie, słońce, biedronka, kropka, kultura, ciało

… ale grzechy nie dają. Taki jest dla mnie marzec. Poświeci, przygrzeje, narobi nadziei – a potem sypnie śniegiem i zmrozi. Zaprzyjaźnione Zawady Oleckie donoszą, że przyleciały żurawie, co oznacza, że wiosna tuż tuż. Oby. Ale póki co, w marcu można zacząć porządki.


Pozbyć się różnych zapasów i bagaży, które nie dają przepchać się przez bramy raju, podobno wąskie. To czas na głodówki i diety oczyszczające ciało. Chrześcijański post przed Wielkanocą to moment nie tylko ograniczenia łakomstwa, lecz także czas na sprzątanie duszy i przygotowanie do odrodzenia. Ale przecież oczyszczać się można nie tylko religijnie. Wszystkie kultury mają takie tradycje. Mądre. W końcu z domu niemal codziennie wyrzucamy masy śmieci, więc siebie warto uwolnić z tego, co zbędne, przestarzałe albo zgoła szkodliwe, przynajmniej raz na jakiś czas. Żeby wiosną nic nie przeszkadzało wylegiwać się na słońcu i liczyć kropki biedronkom.  

Anna Ławniczak,
redaktor naczelna