SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

refleksologia, twarz, mimika, emocje, zdrowie, terapia, organizm, receptoryTwarz jest zapisem wszystkiego, co się w nas dzieje, jest swoistym archiwum tego, co przeżyliśmy w życiu. Jeden rzut oka na twarz człowieka wystarczy, by przekonać się, jakie emocje, jakie nastroje dominują w jego codzienności. Właśnie za pomocą mimiki przekazujemy ogromną ilość informacji niewerbalnych, często bardziej prawdziwych niż to, co mówimy. Ten rodzaj diagnozy stosowany jest w refleksologii twarzy.


Emocje wypisane na twarzy
Na podstawie różnych symptomów na twarzy można wyczytać również stan zdrowia człowieka. Już kilka tysięcy lat temu w różnych częściach świata powstały w gruncie rzeczy podobne do siebie systemy naturalnych terapii, które pozwalały na diagnozowanie stanu organizmu na podstawie map receptorów ulokowanych na stopach, dłoniach, uszach i na twarzy. Metody te nazwano „holistyczne”, ponieważ traktują jako całość nie tylko całą fizyczność człowieka, ale też jego emocjonalność, a nawet kontekst, w którym żyje.

Na przykład: Wątroba (poziom fizyczny) w tradycyjnej medycynie chińskiej związana jest z gniewem (poziom emocjonalny) i wiatrem (poziom zewnętrzny). Takie połączenie tych pozornie niezwiązanych pojęć daje możliwość rozwiązywania problemów życiowych z metapoziomu, w sposób kompleksowy, znacznie poszerzający samoświadomość człowieka.

Na przykład:
„Mam dolegliwości wątroby, ponieważ często odczuwam gniew” (będę pracować nad przyczyną gniewu).

„Często odczuwam gniew, ponieważ mam dolegliwości wątroby” (zajmę się swoim zdrowiem).

„Często źle się czuję lub/i wściekam się podczas zmian pogody” (nabiorę dystansu do moich nastrojów podczas zmian pogodowych i zajmę się swoim zdrowiem).

Diagnoza stanu zdrowia organizmu, rozumianego jako równowaga ciała, emocji i świata zewnętrznego, może być oparta na analizie objawów występujących na twarzy.

Na przykład:
Objawem charakterystycznym dla nierównowagi meridianu wątroby jest zmarszczka pomiędzy brwiami, zwana zmarszczką wojownika lub lwią.

Ten rodzaj diagnozy stosowany jest w refleksologii twarzy. Zabieg refleksologii twarzy to terapeutyczny, zindywidualizowany rytuał, który pozwala na przywrócenie równowagi w organizmie poprzez stymulację punktów i stref reflektorycznych na twarzy, jednocześnie oddziałuje na tkanki twarzy poprzez naturalne preparaty stosowane podczas zabiegu. W trakcie zabiegu przeprowadzamy diagnozę stanu skóry i pracy głównych narządów wewnętrznych i dzięki temu możemy dobrać procedurę stymulacji odpowiednią dla danej osoby.

W trakcie obu zabiegów ważnym elementem jest relaks, głębokie wyciszenie, jednak wpływ tych zabiegów na emocje opiera się przede wszystkim na przywracaniu równowagi w ciele fizycznym i emocjonalnym poprzez stymulację meridianów. Trwały efekt wymaga zastosowania zabiegów w serii, a często również wykorzystania wskazówek dietetycznych, ziół, soli mineralnych i wprowadzenia zmian w stylu życia (w tym również w schematach na poziomie psychologicznym). Jeśli zaburzenia pracy organu wynikają z przyczyn psychologicznych, głęboką i trwałą poprawę stanu zdrowia (a co za tym idzie wyglądu) można osiągnąć dzięki przyjrzeniu się sobie, również z pomocą psychoterapeuty lub coacha.

Alicja Retelewska, refleksoterapeuta