SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

kordyceps, grzyb kordyceps, serce, nowotwory, energiaKordyceps to grzyb rosnący w Tybecie i Nepalu. Przysmak jaków i kóz, lekarstwo chińskich cesarzy. Dodaje energii, chroni serce, a prowadzone nad kordycepsem współczesne badania budzą nadzieje, że grzybek może wspomóc leczenie niektórych postaci nowotworów.

magnetoterapia, zdrowie, pole magnetyczne, urazy, ból, rehabilitacja, leczenie polem magnetycznymMagnetoterapia leczy. Wykorzystuje się ją od dawna w fizjoterapii, ale to nie wszystko, co można dzięki niej osiągnąć. Terapia polem magnetycznym poprawia odporność, przyspiesza gojenie i regenerację tkanek, działa przeciwbólowo i relaksuje. Pole magnetyczne wytwarza poczciwa stara Ziemia i nasze ciała. Nauczyliśmy się też konstruować urządzenia, które leczą polem magnetycznym.

feromony, zapach, marketing, negocjator, atrakcyjność, hormony, testosteronFeromony znane są głównie jako seksualny wabik i składnik chemii miłości. Ale te konspiracyjne cząsteczki zapachowe stały się dziś narzędziem perswazji. Lekarzowi feromony pomagają roztaczać aurę zaufania i spokoju, w handlu i marketingu wzmacniają działanie technik sprzedaży, wykorzystują je negocjatorzy, damy z seksbiznesu i akwizytorzy. Czy feromony rzeczywiście wpływają na nasz nastrój, nastawienie i postrzeganie? Czy można za ich pomocą nami manipulować?

joga, joga hormonalna, HTZ, klimakterium, menopauza, zespół jajnika policystycznego, Shivanand, Dinah RodriguesJoga zamiast kuracji hormonalnej. Specjalnie dobrane asany działają równie skutecznie jak HTZ, pomagają w kłopotach z zajściem w ciążę oraz w przypadku coraz częściej dziś zdarzającego się zespołu jajnika policystycznego, a także w niedoczynności tarczycy. Jogę hormonalną stworzyła Dinah Rodriguez, nauczycielka jogi oraz filozofka i psycholożka z Brazylii. My na temat jogi hormonalnej rozmawiamy z uczennicą Dinah Rodriguez Ireną Kertyczak*.

refleksologia, twarz, mimika, emocje, zdrowie, terapia, organizm, receptoryTwarz jest zapisem wszystkiego, co się w nas dzieje, jest swoistym archiwum tego, co przeżyliśmy w życiu. Jeden rzut oka na twarz człowieka wystarczy, by przekonać się, jakie emocje, jakie nastroje dominują w jego codzienności. Właśnie za pomocą mimiki przekazujemy ogromną ilość informacji niewerbalnych, często bardziej prawdziwych niż to, co mówimy. Ten rodzaj diagnozy stosowany jest w refleksologii twarzy.