SŁAWOMIR ZYGMUNT UHONOROWANY MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS
30.08.17 podczas koncertu w warszawskim Teatrze Kwadrat Sławomir Zygmunt został uhonorowany Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Na zdjęciu od lewej: Adam Baruch - dyrektor Singer Jazz Festiwal, Sławomir Zygmunt, Bożena Sawicka - przedstawiciel MKiDN. Zdjęcie: Jacek Żmichowski
SPOTKANIA Z... - NOWA KSIĄŻKA SŁAWOMIRA ZYGMUNTA / NEW BOOK BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
60 fascynujących rozmów, jakie Sławomir Zygmunt przeprowadził z niezwykłymi ludźmi (m.in. Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Grażyna Szapołowska, Ewa Dałkowska, Barbara Sass-Zdort, Gustaw Holoubek, Roman Wilhelmi, Przemysław Gintrowski, Bogdan Chorążuk, Krzysztof Krauze.
Z WIATREM - NOWA PŁYTA SŁAWOMIRA ZYGMUTA / NEW ALBUM BY SŁAWOMIR ZYGMUNT
Wiosna bez papierosa
Zima musi minąć, taka jej natura. Idą ciepłe dni i wspaniałe odrodzenie natury. Dla naszego ciała to znakomity czas na oczyszczenie. Pierwsze, co możesz zrobić, to RZUCIĆ PALENIE! Tej wiosny na pewno się uda! Proponujemy wypróbować unikatową metodę. Polega na połączeniu starej medycyny (akupunktura) oraz specjalnych ćwiczeń stymulujących oczyszczanie się płuc.
Miłość na pełnym etacie
Wiosna to pora miłosna. Czas oczarowań i uniesień opisywanych kaskadami słów piosenek i wierszy.
Sam Peckinpah - ostatni straceniec Hollywoodu
Sam Peckinpah nakręcił 14 filmów. Był reżyserem kłopotliwym dla producentów, znanym z niedotrzymywania terminów, ostrego picia i niepohamowanego języka. A jednak jego nazwisko na trwałe weszło do historii kina.

Spis treści

odchudzanie, dieta, jadłospis, oddech, cudowne diety, kilogramy, schudnąć, węglowodany, remanent, lodówka, ćwiczenia oddechowe, zdrowie, słodycze, akupunktura, masaż relaksujący, krążenie, efekt jo-jo, metabolizm, jedzenie, posiłek, przyzwyczajenia, warzywa, owoce, napoje gazowane, apetyt, smakołyki

Naucz się od śpiącego niedźwiedzia, jak przestawić organizm na spalanie zapasów za pomocą oddechu. W ten sposób chudnie się bezboleśnie, bo ćwiczenia oddechowe pomagają zmniejszyć apetyt. Jest tysiąc diet, których wskazania wzajemnie się wykluczają. Odchudzanie nie polega na wyrzucaniu z jadłospisu jakichś produktów, tylko na wyregulowaniu naszego centrum łaknienia, które umiejscowione jest w mózgu.


Do odchudzania trzeba się zabrać z głową. Najlepiej, gdy uda się skutecznie zrzucić wagę już za pierwszym podejściem. Każda następna próba jest trudniejsza, a kolejne porażki podkopują wiarę w siebie. Najlepiej zaufać specjalistom, bo organizm nie lubi eksperymentów! Zamiast wypróbowywać cudowne diety – przyjrzyjcie się sobie. Trzeba jasno odpowiedzieć na pytanie: dlaczego chcę schudnąć? A sposób zrzucania wagi dostosować do stanu zdrowia, wieku i ilości kilogramów, których trzeba się pozbyć.

Zanim zaczniemy rozmawiać o odchudzaniu, rozważmy sobie, czy jesteśmy gotowi na wysiłek i poświęcenie uwagi własnemu organizmowi. Bez tego trudno będzie schudnąć skutecznie i bez efektu jo-jo. Najważniejsza jest bowiem motywacja i konsekwencja w dążeniu do celu. Trzeba wiedzieć co pcha nas do odchudzania: zdrowie, dążenie do zgrabnej figury, chęć podniesienia swojej atrakcyjności? Każdy robi to z innego powodu. Radzę jednak wysłuchać specjalistów i wziąć sobie do serca, to co mówią, bo organizm nie lubi eksperymentów. Niektórym wystarczy siła woli i lekka dieta bez węglowodanów. Ale ten sposób skutkuje, gdy kilogramów do zrzucenia jest niewiele, a organizm młody. Po trzydziestym piątym roku życia odchudzanie staje się coraz trudniejsze i wtedy należy zabierać się do tego w sposób przemyślany.


Radzę zacząć od remanentu w lodówce i kuchennych szafkach.
Usunąć tłuste mięsa i tłuste ryby, kwaszone ogórki, kiełbasę oraz cukierki. Poza tym na początku kuracji lepiej nie mieć w kuchni jedzenia, którego zjadaną ilość bardzo trudno kontrolować: orzechów, słodkich napojów (gazowanych i owocowych) oraz konserw i dżemów. Ćwiczenia oddechowe, które zalecam, dobrze jest robić właśnie przy lodówce, cały czas pamiętając o celu, jaki nam przyświeca. Robisz to dla zdrowia! Wyobrażaj sobie, jaka potem będziesz piękna, zgrabna, szczęśliwa i lekka! Fantazjuj, jakie wspaniałe ciuchy założysz, gdy już schudniesz.

odchudzanie, dieta, jadłospis, oddech, cudowne diety, kilogramy, schudnąć, węglowodany, remanent, lodówka, ćwiczenia oddechowe, zdrowie, słodycze, akupunktura, masaż relaksujący, krążenie, efekt jo-jo, metabolizm, jedzenie, posiłek, przyzwyczajenia, warzywa, owoce, napoje gazowane, apetyt, smakołyki Potem zaczynamy prowadzić dzienniczek. Zapisujemy tam codziennie wagę oraz co i ile zjadamy. Także na co mieliśmy ochotę i czy pofolgowaliśmy sobie, czy udało nam  się opanować apetyt. Zapisujemy wszelkie zmiany łaknienia i to, na jaki rodzaj jedzenia tracimy smak. Podczas kuracji radzę pić sporo ciepłej wody i bez ograniczeń jeść jabłka. Jeżeli masz wielką ochotę na coś tuczącego, pozwól sobie na zjedzenie tego – ale w małej ilości. Jeden kawałek czekolady, a nie pół tabliczki, kawałek sernika lub ciasta drożdżowego, a nie szarlotkę z bitą śmietana i lodami.

Ćwiczenia oddechowe pomogą kontrolować apetyt i poprawić spalanie. Jak to możliwe, że oddech odchudza? Człowiek nie zawsze miał fioła na punkcie smukłej sylwetki. Przez wieki w ogóle o tym nie myśleliśmy. Byliśmy chudzi, ciągle głodni i zmarznięci. Nasi praprzodkowie, gdy dokuczał im głód i zimno, chowali się w jaskiniach i oddychali wolno i spokojnie, imitując oddech śpiącego niedźwiedzia. Obserwacja zwierząt przesypiających zimną porę pokazuje, że dostosowują one rytm oddechu do temperatury i w ten sposób przestawiają swój metabolizm na spalanie zapasów, bez potrzeby dostarczania kalorii z zewnątrz. Człowiek też może się nauczyć oddechowego odchudzania! Trzeba to jednak robić pod okiem specjalisty i wypracować własny system uwzględniający wiek, płeć, nadwagę i tryb życia. W ten sposób można w ciągu dziesięciu dni pozbyć się od 4 do 7 kilogramów bez dużego wysiłku. W mojej metodzie, która jest wyjątkowo skuteczna w przypadku osób borykających się z nadmiernym apetytem, proponuję także pacjentom akupunkturę i masaże relaksujące, które poprawiają krążenie i samopoczucie. Wszystkie te działania sprawiają, że apetyt się normalizuje i po kuracji nie ma efektu jo-jo. Przestawienie metabolizmu na spalanie zapasów pozwala nie tylko schudnąć, ale i oczyścić organizm. Poza tym regulujemy nasze centrum łaknienia. To w naturalny sposób zmniejsza zapotrzebowanie na jedzenie.